Duben 2007

Fotky anorektiček-nechutný

29. dubna 2007 v 15:00 | misha |  Thinspiration - Real girls
mno tag tady sou fotky anorektiček...je to úplně strašný!!! fakt hnus tak si radši dejte celý článek....

Lenka lanzová- Střípky mých lásek

28. dubna 2007 v 15:38 | misha |  Vaše příběhy

Střípky mých lásek

//<![CDATA[ //]]>
Hlavní hrdinka tohoto románu Lenky Lanczové, Edita Havlová, je 16-ti letá dívka, která má ráda jídlo a podle toho taky vypadá. Je to prostě hezká holka "Krev a mlíko". Při váze 73 kg a výšce 180 cm si připadá doslova jako golem. Už ji nebaví poslouchat věčné narážky pubertálních spolužáků na svou postavu, a proto se rozhodne, že zhubne. A to tak že radikálně! Ze svého jídelníčku úplně vyřadí veškerá sladká a tučná jídla. Také začne pravidelně cvičit a tak není divu, že váha klesá až neuvěřitelným způsobem! Bohužel také způsobem velmi nezdravým, a tak se Edita - aniž by si to uvědomovala - dostává do bludného kruhu jménem anorexie! Snižuje své denní dávky jídla na minimum: jídelníček typu k snídani hrst müsli, k obědu pouhá mrkev a místo večeře cvičení, to opravdu není ideální! Podle toho také vypadá Editina psychika, ta, která byla na počátku veselá, plná života a odhodlání, od sebe všechny, kteří jí chtějí pomoci, odhání. Zanevřela na svět, který je tak krutý a ukryla se do své ulity, ve které je všechno snazší! Bohužel ani v té imaginární bublině není vše v naprostém pořádku. Nadměrné padání vlasů, lámání nehtů, stejně jako vynechávající menstruace, to vše jsou jasné příznaky anorexie, které se nepodaří ukrýt Editě ani před ní samotnou! Natož pak před jejími přáteli. Její kamarádka se jí rozhodne rozptýlit dovolenou na horách. O pěkné kluky zde není nouze, obzvlášť když se s jedním z nich Edita seznámí a dokonce se zamiluje. V její lásce k Michalovi však stojí v cestě paranoidně sám Michal. Ne že by ji neměl rád, avšak jeho rozhodnutí, že nehodlá chodit s anorektičkou je pevné! Proto se tedy Edita rozhodne jít do léčebny a skoncovat s tím vším. Má před sebou dlouhou a těžkou cestu zpět do normálního života a tato cesta bude ještě obtížnější než ta předešlá. Edita má však silnou motivaci, Michala...

Bludný kruh

28. dubna 2007 v 13:00 Vaše příběhy
Bludný kruh
V bludném kruhu hladovění a přejídání se točím už čtyři roky. Od malička jsem měla jediný cíl: být krásná, štíhlá a slavná. Jsem velká kariéristka, ambiciózní slečna, dle mínění okolí prý hezká a přitažlivá. Nikdo z nich by neuvěřil, že trpím bulimií. Ona, ta dokonalá studentka vysoké školy? Ne, to není možné, řekli by si.
Mám spoustu velkých cílů a plním si je. Dostala jsem se na vysokou školu, vydala jsem knihu a ve svém psaní také pokračuji, mám německého přítele a vím, že budu hodně cestovat. Šťastná žena, říkáte si. Ale opak je pravdou. Nad všemi těmito cíli zvítězil jeden hlavní, který ovládá celý můj život: být štíhlá. Při výšce 164 cm vážím 50 kilo, ale neustále se hlídám, abych nenabrala, byť jen o dekagram více. Vydržím nejíst třeba dva dny, další den však nevydržím nedát si alespoň rohlík a tím to všechno začne - z jediného sousta mne pohltí záchvatová vlna přejídání, nevím, kdy mám dost. Při žvýkání posledního sousta si již uvědomuji své selhání a pocítím k sobě vražednou nenávist. Ano, vražednou.
Nesčetněkrát jsem si představovala, jak krásně by mi bylo, kdybych neexistovala. Co mě to ale proboha napadá? Musím toho ještě hodně dokázat! Cestovat, studovat, dále psát. Zejména rodiče mi neustále říkají, co všechno musím dokázat a já se děsím, že bych je mohla zklamat. Jsem mámina hodná holčička. Kdyby věděla, co dělám potají, jak neustále vybírám obsah pokladničky na své zásoby..., nevěřila by. Narozdíl od většiny bulimiček nezvracím. Zkusila jsem to jednou a mám k tomu odpor. Užívám projímadla, a to zásadně večer. Nad ránem se pak probudím, abych se pročistila, nikdo o ničem nic neví. Rodiče klidně spí a netuší, co se s jejich hodnou holčičkou děje. Problém je v tom, že v podstatě vůbec nejsem hodná. Hraji si a vypadám na andílka, ale udělala jsem již spoustu zlých věcí, za které teď pikám. Ale uvědomuji si svou nemoc a chci se vyléčit. Zkouším to každý den. A každý den selhávám.
Mému expříteli jsem se jednou, ve stavu nouze, rozhodla napovědět. Nechtěla jsem to slovo říci přímo. Pochopil. Řekl: ty máš problémy s jídlem, že? S kousnutím do rtu jsem přikývla. "Tak s tím něco dělej, proboha!" Vůbec mi nepomohl. Naopak jen srazil mé sebevědomí a já si připadám úplně nemožná. Tajně doufám, že někdo můj problém odhalí a pomůže mi zejména psychicky, protože teprve pak může následovat léčba způsobem stravování. Zároveň se však děsím, jak budou všichni zklamání, že ta slavná holka je nemocná a v podstatě není vůbec tak silná, jak vypadá. A tak dále hraji tu komedii, předstírám, jak jsem šťastná a uvnitř pláču. Jsem výborná herečka...


Cwiky

27. dubna 2007 v 18:00 Cvičení
Nabízíme vám několik jednoduchých osvědčených cviků, zaměřených na zpevnění oblastí nejčastěji postižených celulitidou. Aby však cvičení mělo nějaký efekt, je zapotřebí:
 • cvičit pravidelně, minimálně 3x týdně
 • počet opakování jednotlivých posilovacích cviků volit podle vaší momentální kondice, v jedné sérii byste měla provést alespoň 8 opakování každého cviku
 • cviky provádět pomalu tahem, nikoliv švihem. Bolet by Vás měla vždy jen ta svalová partie, na kterou je daný cvik zaměřen, tzn. že na příklad při posilování břicha je normální, když vás bolí břicho, nikoliv záda! Mírná bolest by měla být v celé ploše posilované partie, ne v jednom bodě.
Následující skupina cviků je zaměřena na oblast břišního svalstva. Svaly v této oblasti jsou tzv. "fázické", to znamená, že mají tendenci k oslabení. Díky tomu je musíme posilovat opatrně a podle určitých pravidel.
 • Aby mělo posilování žádoucí efekt, je nutné předem protáhnout protihráče břišních svalů, tzn. svaly v oblasti beder.
 • Jednou z hlavních funkcí břišních svalů je výdech. Proto v silové fázi každého cviku vydechujte, nikdy nezadržujte dech.
 • Při posilování se snažte stahovat břišní stěnu dolů směrem k páteři, nemělo by docházet k jejímu vyklenování směrem vzhůru. Cvičení tak bude mnohem efektivnější.
 • Rukama podpírejte krční páteř, hlavu nepřitahujte do předklonu. Mezi bradou a hrudní kostí udržujte stále pravý úhel. Při cvičení by měl být mezi bradou a hrudní kostí stále prostor pro ruku sevřenou v pěst.
 • Lokty ponechte volně zhruba v úhlu 45°. Neměly by zakrývat pohled do stran, ale nesnažte se je silou držet ve vodorovné poloze, jinak si přetížíte krční páteř a budete posilovat přední stranu šíje na úkor břišního svalstva.
Prvním cvikem komplexně posilujeme břišní svaly s největším důrazem na přímé břišní. Vleže na zádech volně položte chodidla na podložku, rozkročte na šíři pánve. Bedra pevně přitiskněte k zemi. Rukama podložte krční páteř a s výdechem pomalu zvedejte hlavu, ramena a hrudník ke kolenům tak, aby zůstal spodní úhel lopatek na podložce. Chcete-li zvýšit účinek cviku, položte si na bříško těžší předmět - medicinbal, činku, slovník... Lépe tak zapojíte hluboké břišní svaly, které mají velký vliv na zeštíhlení pasu, lepší podporu páteře atd. Druhým cvikem posílíte zejména spodní část bříška, která je jednou z nejproblematičtějších partií. Nemáte-li posilovací gumu, můžete cvik provádět i bez ní, jen se více soustřeďte na stažení svalů v podbřišku. Položte se na záda, přednožte a pokrčte kolena. Posilovací pás (dynaband, flexiband...) položte na přední stranu stehen a proti jeho odporu propněte paže v loktech tak, aby byl napjatý. S výdechem podsaďte pánev, bedra zatlačte do podložky a proti odporu pásu přitahujte kolena směrem k hlavě. Břišní stěnu vtahujte dovnitř. Po 10 vteřinové výdrži se vraťte zpět do výchozí polohy. Třetím cvikem posilujete zejména šikmé břišní svaly, ale ani přímé neodpočívají! Vleže na zádech přetočte nohy do prava. Kyčelní i kolenní klouby udržujte v pravém úhlu. S výdechem postupně zvedejte hlavu, ramena a hrudník po lopatky směrem ke stehnům. Břišní stěnu se snažte stahovat maximálně dolů směrem k páteři tak, aby se nevyklenovala. Po krátké výdrži se pomalu, obratel po obratli, vracejte zpět do výchozí polohy. Opakujte alespoň 8x. Totéž na druhou stranu.

Další příběh

27. dubna 2007 v 15:00 Vaše příběhy
Zdravím všechny,kteří navštěvují tuto stránku.Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh,který je hodně podobný všem ostatním.Nikdy jsem nebyla vyloženě štíhlá.Měla jsem prostě normální postavu,to mi ale nevyhovovalo ,atek jsem začala už v ranném věku držet nejrůznější diety,které mělý,ale opačný účínek,sice jsem 2 kila zhubla,ale potom jsem to nevidržela a dostavil se dost neoblíbený jojo efekt a kilka šla opět nahoru.O letních prázdninách jsem ,ale své postavy měla dost,ještě k tomu jsem přibrala 3 kila a rozhodla jsem se,že musím doopravdy zhubnout!!!Připadala jsem si úplně neskutečně obézní s svými 61kg a výškou 166cm.Začala jsem tedy opět hubnout,zprvu to moc nešlo,ale potom se pomalu dostavovaly výsledky.S hubnutím jsem začala v září a do konce října si myslím,že to bylo celkem zdravé hubnutí,potom ale nastal zvrat ,den po dnu jsem omezovala čím dál tím víc jidla a přidávala jsem si víc a víc pohybu,protože pohyb znamenal výdej energie a ten jsem já potřebovala,protože jsem chtěla hubnout dál a dál.Plavání,každý den jízda na rotopedu,auto nebo autobus pro mě neexistovali,všude jsem musela chodit pěšky,skákání přes švihadlo...Postupně se začal zhoršovat můj zdravotní stav a hlavně moje psychika.Začala mi být neuvěřitelná zima,když jsem měla jít ven oblékla jsem si vřeba 5 vrstev oblečení,ale stále jsem cítila chlad,ztratila jsem menstruaci,cítila jsem se neustále unavená a slabá(ikdyž jsem spala třeba i deset hodin),byla jsem uzavřená do sebe,ztratila jsem zájem o cokoliv,co se netýkalo jídla a hubnutí,nic pro mě nebylo důležitější,než to jek vypadám a nedejbože abych náhodou přibrala jeden gram,později jsem cítila ,že už i život pro mě nemá cenu,protože jsem nestála o to aby jsem neustále poslouchala něco,co mi přikazuje že nesmím jíst.Chtěla jsem se bránit,ale neměla jsem sílu,anorexie mě úplně ovládla,tolik jsem toužila sníst něco a vychutnat si to tak jako to bylo dřív a tak jak to dělají všichni ostatní,ale prostě jsem nemohla,mé druhé já mi to nedovolilo.Koncem listopadu to mamka nevydržela a odvedla mě k doktorovi,ten mi odebral krev a později mi zjistili nízký tlak atd.Musela jsem jít do nemocnice,ta byla ale normální,nezabývala se takovími problémy jako mám já,když jsem tam nastoupila vážila jsem 49kg a měřila 169,5cm.Přibrala jsem tam necelé kilo,ale s tím úmyslem,že až se vrátím domů musím ho okamžitě zhubnout.S mamkou jsme navštívili psichyatričku,se kterou jsme se domluvi na ambulantní péči.Začala jsem jíst víc ,váha ale stále klesala a já samozřejmě měla radost,kterou jsem nedávala najevo,protože jsem nechtěla aby mě poslali na psichyatrii.Bohužel jsem se tomu nevyhla a skončila jsem na psichyatrii v Brněv Bohunicích se 43,5kg.Ze začátku jsem nechtěla spolupracovat a snažila jsem se hubnout dál.V den kdy jsem vážila 42kg mi doktor řekl,že pokud zhubnu ještě 2 kila,tak mi zavedou umělou víživu.Ten den jsem v sobě poprvé překonala ten strach a vzala jsem si sama od sebe jogurt s s cereálními taštičkami.Byla jsem tak šťastná,že jsem si mohla vychutnat něco tak dobrého.Pochopila jsem ,že musím přibrat a musím přestat přemýšlet o jídle,jako o něčem po čem se tloustne,ale brát ho jako součást života,bez které se člověk neobejde.Postopně jsem přibrala a psichyka se taky trochu zlepšila.Když mě po 6 týdnech pustili domů s váhou 50,hrozně jsem se těšila ale na druhou stranu jsem se bála,že to přibírání nepujde zastavit.Často mě přepadali deprese a změny nálad,ale překona jsem to a teť si myslím ,že jsem na to o hodně líp.Už se každý den nevážím,víčitky po jídle se pomalu ale jistě ztrácejí a zase se dokážu smát.Ani nevím kolik pořádně vážím a abych řekla pravdu je mi to celkem jedno,řídím se spíš podle toho jak vypadám a jek se cítím,něž podle toho,kolik vážím.Vážím zhruba 54 nebo 55 kg a jsem se sebou spokojená.Hodně sportuju a snažím se jíst zdravě.Snažím se užívat si života!!!Chtěla bych vzkázet,těm kteří mají stejný problém jako jsem měla já:musíte si sami uvědomit,že jste nemocní a že porřebujete pomoct,hlavní je ale aby jste se chtěli uzdravit,protože jinak léčba nemá význam.Prosím překonejte to a buďte tak veselí a plní života jako dřív!!!A uvědom te si ,že následky se můžou objevit až za dlouho,já třeba stále nemám menstruaci a po příchodu z nemocnce až do teď mi padaly neustále vlasy.teťka už je to lepší.Všem vám držím moc a moc palce a přeju vám hodně štěstí a síly při boji s touto hroznou nemocí!!!
Važte si sami sebe a buďte na sebe hodní!

Nesmrtelnost diet

27. dubna 2007 v 8:00 Diety
Je známo již více než 35 000 diet. A stále přibývají další. Lidé se snaží najít dietní sestavu,
která jim zabezpečí štíhlost až do pozdního věku…Ale hubnutí nesmí trvat dlouho, musí být snesitelné, pokud možno bez zbytečného úsilí a pohybu a nejlépe s trvalým efektem. Proto hledají stále dál...Dieta modelek

26. dubna 2007 v 15:04 Diety

1. den

 • snídaně: 250g čerstvého ananasu
 • svačina: 250g čerstvého ananasu
 • oběd: 1 banán
 • svačina: 250g čerstvého ananasu
 • večeře: 1 banán

2. den

 • snídaně: 3 kivi
 • svačina: 100g hroznového vína
 • oběd: 4 kivi
 • svačina: 100g hroznového vína
 • večeře: 3 kivi

3. den

 • snídaně: 200g hroznového vína
 • svačina: 200g ananasu
 • oběd: 4 kivi
 • svačina: 100g ananasu
 • večeře: 100g hroznového vína a 2 kivi

Dieta modelek - zásady

 • je důležité dodržet předepsaný jídelníček a ovoce nekombinovat. Účinky enzymů by se pak mohly vzájemně rušit
 • dieta modelek přikazuje dostatečný pitný režim - minimálně 2 litry neslazených ovocných nebo bylinných čajů nebo vody s citronem

Dieta modelek pod lupou

Aniž byste museli být odborníci na výživu, na první pohled je vám asi zřejmé, že dieta modelek není nic, co by našemu tělu z dlouhodobého hlediska nějak prospělo. Pokud je tedy pro vás dieta modelek neodolatelné pokušení, určitě ji nedržte déle než předepsané 3 dny a rozhodně ne častěji než jednou do měsíce.

Proč je dieta modelek špatná?

Dieta modelek sice dodá vašemu tělu dostatek vitaminu C, hořčíku i vápníku, ale katastrofálně málo ostatních důležitých živin, zejména bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Dieta modelek má ještě jednu nevýhodu - díky vysokému obsahu cukru a ovocných kyselin budete mít opravdu veliký hlad. U někoho se může objevit také alergická reakce na bromelain obsažený v ananasu

Nejlepší kamarádka

26. dubna 2007 v 15:01 Vaše příběhy
Nejlepší kamarádka
Víte, děláme všechno spolu, podporujeme se a já cítím, že je to to pravé ořechové. Má dlouhé blonďaté vlasy a bez ní si to už nedokážu představit. Je mojí součástí...
Konečně jsem šťastná.
Kéž bych své povídání mohla rozvíjet tímto stylem dál. Nezklamu jenom vás, zklamu i sebe.
Přemýšlením o svých činech ztrácím čas, nikdy nenajdu řešení.
Občas si říkám, že to zvládnu a mám kolem sebe lidi, kteří mi pomohou se změnit.
Jak jsem bláhová... A nechápu, že mi ještě věří... Vždyť každý den je jen jedna velká lež...
Je nenápadná... Také velmi stará. Nikdo ji nikdy neviděl, nikdo opravdu nepoznal.
Zažila starověk, středověk, přežije i nás. Je tu dnes, tady okolo. Nablízku jako náš stín, nenápadně se plíží a sleduje každý náš krok.
Pouze čeká na svou příležitost, na chvíli, kdy bude moct roztáhnout svá křídla a jimi tě obejmout. Miluje tě, proto je stále s tebou, jsi její malá holčička...
Ve chvílích její společnosti ji cítíš, jako by stála vedle tebe a zažíváš ty nejkrásnější pocity. Jsi na sebe pyšná a hlavně..., jsi silná.
Sbíráš zbytky své ztracené sebeúcty a snažíš se plnit její poslání, věz, že jí děláš velkou radost. Jsi čím dál šikovnější. Jediné, o co ti jde je zůstat její nejlepší přítelkyní. Vždyť jen ona ví, kým vlastně jsi, zná tvou duši, poznamenanou hříchy a slyší tlukot tvého mladičkého srdce. Jen pozor, nesmíš jí ublížit nebo se jí snažit obelhat. Má v moci ten tlukot zastavit.
Když tohle čteš, nemá to tu pravou jiskru, že? Pusť si nějakou hudbu, já počkám, uvolni se a vžij se do toho, třeba jsi do toho bludného kruhu už dávno spadla i ty.
Možná se někdy sama sebe zeptáš: "Stačí tohle k životu?" Později ti dojde, že ne. To ty ovšem ještě nevíš. Třeba se to ani dozvědět nestihneš...
Její doteky a objetí ucítíš, stačí jen zavřít oči a věřit. Sni o tom, že létáš, bude létat s tebou. Sni o tom, že se vdáváš, bude sedět v první řadě.
Na oplátku chce pouze jednu věc. Abys ji poslouchala. Zaslouží si to, vždyť to ona tě vyhrabala z tvých depresí, když jsi jako troska chodila ulicemi, pozorovala ostatní a ubíjela se.
Zprvu byla nesmělá, nechtěla tě vyplašit. Viděla jsi a četla už mnoho na to, abys ji zavrhla. Čekala. Nehodlala tě ztratit, mínila se vrátit.
Měla jsi štěstí, trvalo ti to opravdu docela dlouho. Prvně jsi si s ní zahrávala, zkoušela, co dokáže. Nevěřila jsi v moc těch malých barevných kuliček, které tě naučila každé ráno polykat a zapíjet litrem čisté vody.
Ačkoliv tě už měla v hrsti bylo to s tebou obtížnější, než s některými. Zejména proto, že jsi neměla důvod ji poslouchat, potřebovala tě nějak nakopnout. Proto si k tobě přizvala na pomoc svou věrnou známou. To ona zapříčinila tu neodolatelnou chuť jíst. Hlavně večer, v pohodlí u televize. Přes den jsi měla nabitý program, muselo se to dohnat. Ale ono je to večer stejně nejlepší, viď? Za nějakou dobu přestalo být té "druhé známé" potřeba a tvé kamarádce nestálo už nic v cestě, mohla se vrátit.
Samozřejmě, že se to na tobě podepsalo! Neodolala jsi, neumíš bojovat... Jediné, na co jsi se zmohla byly nadávky. To ale nepomáhá, víš to, zase tak pitomá nejsi.
Stačilo tě jen postavit před zrcadlo a na váhu. S hrůzou a naštvaná jsi jen přivírala oči.
Staly jste se nerozlučnými.
Na každý všední den jsi vymýšlela jinou lež, věděla jsi moc dobře, jaká slova použít. Během víkendů jsi přežívala ve svém pokoji, ponořená do hudby a svých myšlenek. Jídlo jsi nechtěla a tvé obědy končívaly v popelnicích, kam jsi je donesla, jakmile se naskytla příležitost vytáhnout paty z domu. Nemohla jsi se na tu odpornou zkázu dívat, tak jak by jsi to mohla vůbec jíst?
Bohužel ti v některých chvílích docházela slova a stávalo se, že už tě nenapadaly nové výmluvy, kterými jsi si každodenně zpestřovala dny. Neupadla jsi v zoufalství, naopak, věděla jsi, že na tebe ještě nikdy nezapomněla a vždy ti s ochotou pomohla. Proč by to tedy neudělala příště...
Nejčastěji z tvých úst vycházely věty typu: "Dneska mi není moc dobře," nebo "jedla jsem, než jsem přišla." To, co jsi říkala, to, jak jsi lhala tě občas dohnalo k pláč. Většinou to šlo slyšet, ale tví rodiče věřili jen v důsledky tvého dalšího špatného dne.
Tak to ale nebylo, ty jsi plakala usedavě, volala o pomoc, nikdo na ni však neodpovídal.
Nechtěla jsi pomoc rodičů, chtěla jsi ji od přátel...
Muselo ti přece dojít, že pro tebe nemíní pohnout ani prstem.
A to tě dostalo.
Tvé přítelkyni se tvá situace přestávala líbit. Přece jsi měla být silná a ne se chovat jako chudinka, která volá po pomoci ostatních. Nemohla jsi být jako dřív! Neměla zapotřebí, aby se do toho míchal někdo jiný, ještě by tě přesvědčil ve správnost svého mínění. Ne, musela vymyslet něco dalšího...
Bez dovolení se vloudila do tvé mysli, smazala všechny šťastné vzpomínky a přesvědčovala tě, že nesmíš ztratit kamarádství, které v ní máš. Přirozeně, nechala jsi se oklamat. Vždyť, nikoho jiného jsi neměla...
I přesto, že jsi chybovala ti dala ještě jednu šanci. Neměla v úmyslu tě potrestat, vychová si tě...a naučí žít nový život.
Často vzpomínáš na ten den, kdy jsi se rozhodla už nic nesníst. To on vše odstartoval. Víš, že bys mohla cestovat a poznávat nové lidi? Jak jsi se toho mohla jen tak vzdát?
Víš vůbec, co děláš? !
Víš, že to, co děláš navždy změní tvůj život?
Opravdu? Víš, že napořád?
Že už napořád místo jídla uvidíš jen sloupce čísel?
Probuď se! Jsi si jistá, že ti tvá přítelkyně tak oddaně pomáhá, jak to na první pohled vypadá?
Vždyť jen pozoruje, jak tvé tělo tleje...
Ne, je tu ona. Je tu přece od toho, aby mě zachránila před falešným světem. Nesmím pochybovat.
Občas nechápu lidi, co jsou kolem mě. Stále křičí, nevěřím, co říkají.
Křičí totiž na mě.
Křičí, abych toho nechala. Čeho?
Křičí, abych jim věřila. Cože? Proč?
Křičí, že to, co dělám, je špatné, že bych mohla umřít...
Ale prosím vás, mám přece ji, je se mnou, po mém boku. Dá mi, co potřebuju.
Mnohokrát jsem se v někom spletla, nechci opakování, chci začít znovu. A jedině s ní. Jsme obě stejné, němé, na pohled tiché. Vím, že mě miluje.
Nic nebrání tomu, abych nemohla cítit totéž...
Opětovně si stoupáš před zrcadlo, mačkáš si břicho, bušíš do něj a nechápeš to. Co jsi zase zkazila? Vždyť posloucháš... Na chvíli přemýšlíš, jestli to není marné...
Ne! Neboj, brzy přijde a poradí ti, co dělat. Ubezpečí tě, že takhle to nebude pořád, bude to jen a jen lepší. Ale musíš jít dál a poslouchat. Když to uděláš, splní ti tvé přání.
Jednou se může stát, že se na své "protější já" už nebudeš moci ani podívat, že nesneseš svůj odraz. Odraz tlusté holky se slabou vůlí. Můžeš jej rozbít. Nesmíš to ovšem dělat často, stálo by to moc peněz a ty máš přece na své prášky, které tě, spolu s ní, provázejí strastmi života. Taky bys musela sbírat střepy.
Tobě to nevadí? Ach tak, tvá kamarádka už tě naučila i relaxovat...
Věř mi, že tě naučí mnohé, ale dej pozor na její zlobu. Nesnaž se ji oklamat a nepodváděj! Umí být opravdu zlá a tresty jsou kruté...
Zavede tě do koupelny, podlomí ti nohy, poručí strčit hlavu do záchodové mísy, ze které tě neuvolní, dokud jí nepřesvědčíš o její plnosti. Tvé prsty by nasměrovala do tvých úst a ty jimi sahala až na hrtanovou příklopku. Z očí by ti vyhrkly slzy, začala se dávit, chvílemi i dusit... Ovšem u ní smilování nečekej, v těchto chvílích jí jde jen o to, ukázat ti její nadřazenost a že jsi jen její malá neschopná holčička.
Chce ti tak dát najevo svou lásku, učí tě být, vyrovnat se s porážkou a plnit tresty. Poslechni ji a už nikdy nebudeš potřebovat nikoho jiného.
Učí tě být tvou drogou.
U záchodu by tě nechala klečet nejméně 15 minut, než by tě pustila pryč. Začátky jsou těžké, možná ti pomůže teplá voda se solí.
Nedovolí ti ulevit si prášky, když ji podvedeš. Nemá to v povaze, je to příliš pohodlné, máš přece trpět, pykat za své chyby. Je také samozřejmé, že je nesmíš brát pořád, zabilo by tě to. A ona s tebou má větší plány.
Často slýchávám jak mi to sluší, jak jsem pěkně zhubla. Občas vídám závistivé pohledy některých svých přítelkyň, které by měli tuku na rozdávání. Ale moc jim nevěřím, ještě to není ono..., ještě kousek...
I tak mě to však těší a na moment, kratičkou chvíli jsem šťastná. Jenomže v noci už mě nikdo plakat a sténat bolestí z křečí břicha neslyší. Přesto, že v těchto časech nejsem sama, jsem to já, kdo nechá svou ruku vést celé tělo směrem do koupelny k žiletkám. Je to ona, kdo mě povzbuzuje, v duchu slyším její hlas, má kamarádka je zpět a chce mě naučit nové relaxaci... Nabádá mě, že jen tohle je jediné řešení mého trápení, to i fyzického.
Sedáš si na zem, hraješ si s ostrými hranami. Občas se řízneš, ale krev bez okolků slízneš, otřeš, či si jí potřeš obličej.
Když tě hra přestává bavit, tvou ruku už nic nedrží. Vší silou ji zabodneš do své pravice a sleduješ rychle vytékající krev. Potíráš si jí tvář a při zasychání na ní vytváří pomyslnou masku. Zkoušíš se šklebit, otevírat pusu, ale všechno je takové..., seschlé.
Jednou ji budeš muset smýt. Nechceš, protože jsi si právě uvědomila svou pravou tvář.
Ano, to jsi fakt ty a tvůj život.
A ty ho prožíváš takhle.
Tohle jsi ty.
Ujisti se ale, chceš opravdu žít takhle? Chceš? ! Nemůžeš ! Sobče !
Ale já chci ! Doma mě nic nedrží, všichni jednou umřeme a já rodičům jen přidávám starosti.
Přestávám mít důvod tady být. Tím víc proto, že čím déle tu jsem, tím více ubližuju...
Hra s žiletkami tě povzbudila, opatrně si vodou umýváš obličej a na umyvadlo dopadají červené kapky. Zítra tě čeká další obtížná zkouška, tvá kamarádka má přece narozeniny a pozvala tě na pizzu... Snad ji neodmítneš? !
Raději si vezmi žiletky s sebou.
Málem jsem zapomněla. Projímadla taktéž.
Uvědomuješ si konečně, co se vlastně stalo? Pamatuješ na její vlídná slova? Na
pomocnou ruku, co ti nabídla? Víš, že jsi jí ji podala a ona tě stáhla celou? Na nic nečekala, vše měla dopředu promyšlené. Je více takových, jakou jsi ty.
Nevymaníš se jí, víš, většina lidí to nedokáže a já nevěřím v tvou výjimečnost.
I když není tvým šéfem, jsi už navždy její podřízenou a i přesto, že je ti dovoleno odejít, neuděláš to.
Lidi kolem tebe věří. Trpí, ovšemže pro tebe.
Ale rozluč se s nimi, prokaž jim alespoň poslední krásné sbohem.
Neví, že nemá cenu již o ničem hovořit. Neví, že bys to nezvládla.
Opět by jsi do toho spadla a tvrdě za svou chybu zaplatila.
Ty sama to víš nejlépe...Jsi přesvědčena, že ničí pomoc už potřeba nebude.
Tvá kamarádka anorexie se o to postará.

25+26.4. 2007

26. dubna 2007 v 14:41 Moje hemzy
Ahojky.... tak newim no...
25.4 2007 -včera sem měla večer asi v 19:30 guláš + rohlík.... ale všecko sem to vyzvracela....a hned sem měla o kilčo míň no ale po tom mi bylo tak blbě že sem vetšinu odpoledne prospinkala a řekla si že toho zvracení nechám,ale stejně sem pak večer šla o5..a 2x =I
Dnes 26.4. 2007-tak dneska sem ráno nastartovala metabolismus tím že sem si dala jabko..... mno a dneska byl ve škole holandskej řízek+brambory....mňam tak sem tam šla no..a zvracet dneska necu.Ale stejně by měl bejt dnešek v pohodě, je doma otec tak se kuchni budu vyhýbat tkže dnes si snad nic nevezmu no počkat večeře..toe v prdeli babka zas chystá ňákou večeřu ptže má děda narozky.. hmm v poho nic si nevemu....odnesu si to nahoru do pokoje a vyhodim to....
•inak lidi mám zarych na kompl..teď sem v knihovně a za 30 minut musim končit.....stejně by tu nic nepřibylo ptže v pátek je du k babičce a dědovi někam do prdele a budu tam až do úterý ... bože už vydim tu horu jídla....fujj...bude těžký to vydržet.. ale vezmu si sebou thispiration... mno takže čauky no...... du hledat ňáký fota bo články ať to možu nastavit,ať tu máte aspoň něco
pápá

Cviky tipy

25. dubna 2007 v 18:33 Cvičení
1 Zahoďte dálkový ovladač
Možná se vám nezdá, že by to stálo za řeč, ale když místo přepínání kanálů na dálku osobně povstanete, ručně přeladíte televizi a přitom svižně obejdete pokoj, ročně se vám usadí po těle o dvě kila tuku míň.

2 Proležte reklamní bloky
Victoria Beckhamová. Kudy chodí, všude tvrdí, že za své vyploštěné břicho vděčí dvěma stům leh-sedů denně. Zní to sice strašně, ale pokud si jich uděláte třicet během každého reklamního bloku, budete mít břicho jako přistávací dráhu dřív, než skončí poslední díl Zoufalé manželky. Zrovna tak dobré pro televizní přestávky jsou dřepy.

3 Vášnivě uklízejte
Nesnášíte úklid? Když si představíte, že vede ke štíhlým stehnům a vytvarovaným pažím, budete po prachovce sahat s chutí. Za 13 minut luxování nebo 26 minut žehlení běžně spálíte sto kalorií. Čím usilovněji ale něco děláte, tím víc energie vydáte. Hodinka rychlého luxování se tak vyrovná třiceti minutám klusu.

4 Zkuste sex vestoje
Jednak při milování vestoje spálíte víc kalorií (asi 250 za slabou půlhodinku) a jednak tahle erotika prospívá stehnům a břišním svalům víc než klasická poloha.

5 Čekejte v koupelně
Než se vám milostivě napustí vana, tvarujte si tricepsy. Usedněte na kraj vany a zapřete se rukama. Posuňte zadek dopředu a spouštějte se, jako byste si chtěla sednout na podlahu. Desetkrát se takhle spusťte a zase pažemi vzepřete nahoru. Podobně chytrý cvik provádí Sarah Jessica Parkerová, která si skvostné paže udržuje tréninkem v kuchyni; kdykoliv jde kolem minerálek, neodolá a prostě si zaposiluje.
6 Zeštíhlete stehna v posteli
Než ráno zvednete z lože své velectěné pozadí, pět minut mávejte nohama - kromě štíhlejších končetin získáte tělo nabité energií do nového dne jako bonus. Váš organismus se prokrví a vaše líčka získají okouzlující nachový nádech. Překulte se pozvolna na bok a zvedejte nohu do strany. Udělejte tři série po deseti, chvíli odpočívejte a relaxujte a pak se převalte a zopakujte si totéž s druhou nohou.

7 Nasaďte kartáč
Odtučňovací odborníci tvrdí, že pět minut kartáčování kůže vám prokrví vnitřnosti stejně jako půlhodinový běh. Je to také výborná příležitost k protažení stehen (protažené svaly vypadají štíhlejší). Opřete nohu o kraj vany a po důkladném vykartáčování lýtka a stehna se hluboko předkloňte a snažte se dosáhnout co nejdál.

V práci

8 Zapomeňte na výtah
Při zdolávání jednoho patra spálíte jedenáct kalorií. Berte schody po dvou, zpevníte si rozměklý zadek.

9 Pijte zelenou
Když si třikrát denně jdete vlastnoručně spařit kávu do kuchyňky na samém konci chodby, spálíte sto kalorií. Když si ale místo kávy zalijete zelený čaj, číslo se zdvojnásobí. Výzkum totiž prokázal, že zelený čaj povzbuzuje metabolismus. Lidé, kteří ho vypili pět sklenic denně, spálili o sto kalorií víc. Pokud vám zelený čaj zrovna nejede, zkuste ho s plátkem citronu.

10 Volejte v pozoru
Zaveďte si nový reflex: pokaždé, když sáhnete po sluchátku, vstaňte. Protáhnete se a ještě si vesele zagestikulujete, čímž spálíte o 15 % kalorií více. Dobré cvičení do kanceláře je taky stahování půlek, které povadlý zadek nadzvedne a zpevní. Seďte prostě na židli a stáhněte hýžďové svaly - na vteřinu zadržte a uvolněte.

11 Tikejte
Neposedové spálí až o tisíc kalorií denně víc než mrtvolně sedící lid kancelářský. To odpovídá hodině a půl běhu! Nedělejte si tedy starosti, pokud máte sklony houpat se na židli, bubnovat prsty nebo žvýkat. Jakýkoliv tik, který udržuje některou část vašeho těla v pohybu, vám umožňuje bez námahy spalovat tuky.

12 Mluvte, mluvte, mluvte!
Vyhýbejte se e-mailu. Pokud můžete s někým mluvit osobně, nepište. Pamatujete doby, kdy jste do účtárny nacházející se o patro výš zaběhla, místo abyste poslala vzkaz? Ano, ano, v těch časech jste spálila o tisíc kalorií týdně víc. Když uděláte po kanceláři a po chodbách 1400 kroků za den, ušla jste vlastně kilometr.

13 Vypněte výpadky
Nevyužité vteřiny při čekání, až vám ráno naběhne počítač, poskytují skvělou příležitost zařadit cosmo cviky. Výpony jsou rychlé, snadné a nikdo si ani nevšimne, že je děláte. Stůjte rovně na plných chodidlech, pak se vypněte na špičky. Klesněte dolů a opakujte.

14 Seďte zpříma
Klinické studie prokázaly, že lidé se správným držením těla kupodivu spálí víc kalorií než ti, kdo se hrbí. Zapínáním svalů potřebných ke vzpřímenému držení vynaložíte víc energie než v sedu shrbeném.

Ve volném čase

15 Choďte se klubit
Šest hodin tance v klubu z vás vytřese asi 1800 kalorií - zcela postačující množství na to, abyste za jedinou noc shodila čtvrt kila tuku.
16 Uchopte otěže
Jízda na koni je prý nejlepší sport pro lenochy - něco pod vámi běží a vy si jen tak sedíte. Nenechte se ale mýlit, ve skutečnosti můžete na koni své kondici výrazně prospět. Svíráním koňských boků si zpevňujete stehna, vzpřímeným držením v sedle posilujete břišní svaly a při všem tom vysedávání a pohupování nahoru a dolů spálíte 470 kalorií za hodinu.

17 Buďte in-line
Pokud chcete kalorie spalovat rychle a přitom zábavně, obujte si brusle. Při dostatečně svižném tempu na kolečkových bruslích spálíte tolik kalorií jako při běhu - asi sto každých deset minut. Nasaďte rovnoměrné tempo a ohánějte se jak nohama, tak rukama.

18 Koulejte
Móda padesátých let se vrací. Bowling teď letí, takže ani Cameron Diazová či Michelle Pfeifferová neodkládají kouli z ruky. Přidejte se k nim - spálíte 400 kalorií za večer a výrazně si zpevníte tricepsy.

19 Zpívejte v karaoke baru
Zpěv posiluje plicní a brániční svaly, čímž získáváte kondici i zevnitř, a když přimícháte i malou taneční kreaci alespoň ve stylu Helenky Vondráčkové, spálíte dalších padesát kalorií.

20 Smějte se
Pořádně se zasmát je jedno z vůbec nejlepších cvičení těla i duše. Studie ukazují, že dvacet sekund srdečného chechtotu vydá za tři minuty na veslovacím stroji. Smích procvičuje vaše obličejové svaly i svaly hrudníku a břicha, a zároveň je to aerobní a kardiovaskulární trénink. Takže budete-li se hodinu smát nad novou komedií Woodyho Allena, spálíte asi 500 kalorií.
zdroj: perfect-girl.blog.cz

Chew and spit

25. dubna 2007 v 18:14 Chew and spit-rozkousni a vyplivni
Tak tohle spočívá v tom,že jídlo nespolknete,ale jen rozkoušete a pak hned vyplivnete. NEPOLYKÁTE!!!! lidi co tohle provozovaly si přivodily těžkou anorexii....

Dnes 24.4. 2007

24. dubna 2007 v 20:02 Moje hemzy
Čau lidi....
sem naprosto hafo moc nešťastná.Dneska sem toho sežrala moooc,ale zase na druhou stranu to je wšechno zase wenku...musela sem prostě musela... ten pocit plnýho žaludku byl hnusnej...těšilo mě že je to zas wšecko wenku a ani sem se nemusela namáhat!! =o)) stačilo se napit teplé vody,jednou si srčit prsty do krku a bylo to venku!!! =o))
tag já pudu...du si lepit thinspiration =o))
pááško =o*

Hey už mě nes****!!!!

22. dubna 2007 v 17:54 Moje hemzy
Budu ještě dlouho opakovat,že lidi co sou proti anorexii bo bulimii tak ať sem nelezou?!! nechte nás žít v našem vlastním světě a dejte nám už prosím pokoj!!!

Komunita-náramky

22. dubna 2007 v 17:21 Moje hemzy

Komunita

Vy, ano vy, vy anorektičky, bulimičky, vy, kteří ubližujete sami sobě proto, abyste cítili úlevu, nebo jen to, že ještě stále jste schopni něco cítit, k Vám všem mluvím. Buďte hrdí na to, co jste a co děláte. Pro-ANA (Pro-MIA, Pro-SI) komunita se rozrůstá, pomožte s jejím přijetím ve společnosti!
Vy, anorektičky, vy, zastánkyně hnutí Pro-ANA, noste červený náramek jako znak vašeho přesvědčení, noste jej s pýchou, neboť představuje Váš život, Váš úděl. Vy, bulimičky, Váš náramek má fialovou barvu, a náramek těch, kteří trpí depresemi a řeší je sebeubližováním, je tmavě modrý. Náramky těch, kteří se vyléčili jsou bílé anáramky těch, kteří se léčí mají příslušnou barvu spojenou s bílou.
Náramky to mohou být prakticky jakékoli, z bavlnky, z korálků, záleží na Vás a na Vašem výběru. Jen opravdu pamatujte a noste jej se ctí.
zdroj:

Tipy & Triky

22. dubna 2007 v 17:17 Tipy a Triky a Rady

Tipy & Triky

 • Pijte HODNĚ vody
 • Zaměstnejte se nečím během dne, abyste nemuseli stále myslet na jídlo
 • Čtěte, pište, cvičte - zbavíte se tak neustálých myšlenek na jídlo
 • Bouchněte se do břicha, když pocítíte hlad, přejde
 • NIKDY nepoužívejte projímadla! Jen odvodňují
 • Pokud se nemůžete zbavit pocitu hladu, běžte klidně spát
 • Pokud jdete do kavárny, proběhněte se, káva pak bude chutnat líp
 • Řekněte, že se jdete najíst ke kamarádce a namísto toho se jděte projít - budete kalorie spalovat místo přijímat
 • Choďte večer ven, na diskotéku - tancem se spálí spousta kalorií
 • Dávejte si pozor na alkohol - je v něm hodně kalorií
 • Když budete mít neodbytnou chuť na něco, otočte se a počítejte do 100, ještě pořád na to máte chuť?
 • Pokud máte hlad, nebo chuť, spočítejte si přijaté kalorie za poslední den, týden, měsíc, rok...
 • Cvičte, urychlí to Váš metabolismus
 • Pijte HODNĚ vody
 • Založte si denník, do kterého si budete zaznamenávat přijaté kalorie a váhu, pomůže Vám udržet si přehled
 • Noste stále se sebou svou thinspiraci, když budete mít hlad, podívejte se na ty vyhublé krásky
 • Kromě vody pijte i zelené a černé čaje
 • Raději jezte med než cukr
 • Staňte se vegany nebo vegetariány
 • Dovolte si jíst např. v Pondělí jen zelené jídlo, v úterý jen červené jídlo atp., pomůže Vám to udržet si nadvládu nad jídlem
 • Čas od času zajděte do kuchyně, šustěte a chvíli tam pobuďte, budou předpokládat, že jste něco snědli
 • Udržujte své vlasy v dobré kondici
 • Pokud se Vám nechce cvičit, stačí, když budete pomáhat při domácích pracech, nebo s nakupováním
 • zdroj: http://pro-ana.ic.cz/ana2.html


Nějaké ty dietky

22. dubna 2007 v 16:50 Diety
7 denní dieta :
7 Denní dieta je založena na specifických jídlech, které se jí v určitý den. Dieta zbavuje tělo škodlivých látek a vede tak k váhové ztrátě. Při této dietě můžete ztratit až 6 kilo během týdne.
Pondělí: můžete jíst všechny druhy zeleniny a ovoce, mimo banánů
Úterý: jíte pouze zeleninu a to jakékoliv množství
Středa: jíte jako v pondělí
Čtvrtek: 5 banánů a 5 sklenic mléka
Pátek: 4 červená rajčata a kapustu nebo zelí.
Sobota: 1 velký vařený brambor s másel a zelná polévka
Neděle: syrová nebo vařená zelenina, rýže
Strava v této dietě je dostupná, ale má velmi přísné pravidla. 7 Denní strava není velmi vyvážená a může vést ke slabosti a únavě. Toto pravděpodobně bude mít také za následek úbytku váhy. Celkově, tato strava není doporučena.
Mléčná dieta - neboli redukční dieta Rajka Dolečka
Tak tímto jídelníčkem jsem zhubla 4 kila za 14 dní a mám teď krásně ztažený žaludek, takže se mi bude dál hubnout dobře i při normální stravě :o)

Jídla jsou po 3 hodinách - takže v 7.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00

Jídelníček:
1. den - 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka

2. den - bílý jogurt, 150 g tvarohu, 150 g vař. masa, 250 g tvarohu, 2 vejce a čaj

3. den - 100 g ovoce, 100 g zeleniny, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa

4. den - bílý jogurt, 250 ml mléka, 100 g zeleniny, 100 g zeleniny, 100 g salámu a čaj

5. den - 100 g zeleniny + 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g ovoce, 100 g zeleniny + kyselé mléko,

6. den - 100 g šunky, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml kyselého mléka,

7. den - 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g vařeného masa, 250 ml mléka

8. den - 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce, 200 g zeleniny, 200 g ovoce,

9. den - 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka, 250 ml mléka

10. den - bílý jogurt, 150 g tvarohu, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa,

11. den - 100 g ovoce, 100 g zeleniny, 100 g salámu, 250 ml mléka, 150 g vařeného masa

12. den - bílý jogurt, 250 ml mléka, 100 g zeleniny, 100 g zeleniny, 100 g salámu a čaj,

13. den - 100 g zeleniny + 2 vejce, 100 g ovoce, 100 g tvarohu, 100 g ovoce, 100 g zeleniny + kyselé mléko


Denně je nutno vypít alespoň 2 litry tekutin (čistá voda, minerálka bez bublinek) - lze dochutit citrónem

Černá káva pouze v hodině, kdy se pije mléko

Při vaření masa se může vypít při hladu vývar (pozor - pečené, smažené pokrmy - NE)

Zelenina - syrová nebo vařená
Maso - solit minimálně
Tvaroh - netučný v kelímku
Jogurt - s živou kulturou


Tak to je ta dieta - já jsem si to maličko upravila:

- místo tvarohu (fakt ho nepozřu) - cottage s pažitkou
- místo kyselého mléka - normální
- maso jsem si vařila - slepici, kuře nebo hovězí
- salám jsem měla šunkový nebo krůtí nářez
- ovoce a zeleniny jsem jedla víc než 100 g - víte co je 100 g zeleniny? - 1 rajče a 100 g ovoce? - 9 kuliček hroznového vína. Takže to jsem jedla tak těch 200 g

Takže to je dieta, po které jsem zhubla 4 kilča. Musím říct, že to nebylo tak hrozné, jak jsem si myslela a zvládnout se to dá :o)

Týdenní dietní plán

Při dietě nemusíte hladovět! Zkuste týdenní plán podle zpěvačky Rihanny (18), která přiznává, že se jí nikdy nepodařilo držet žádnou dietu, protože se neumí krotit. Její trenér jí proto připravil takový jídelníček, který ji nijak výrazně neomezuje a je přitom složen ze samých zdravých věcí. Jeho podstatou je, že můžete spořádat maximálně 1500 kcal za den a nejíte těžká jídla. Dobrou chuť!
Pondělí
Snídaně
Ovesná kaše ze dvou lžic ovesných vloček a netučného mléka a jeden banán.

Oběd
Salát s kousky grilovaného kuřete s hořčičným dresinkem. Jeden bílý light jogurt a malý banán.

Večeře
Opečená zelenina s 25 gramy odtučněné mozzarelly, zeleninový salát a plátek celozrnného chleba.

Svačina
Jeden menší balíček sušeného ovoce, například manga.


Úterý

Snídaně
Jedno vejce naměkko, celozrnný toast a sklenice brusinkového džusu.

Oběd
Pita chleba plněný salátem a krevetami s citronovou šťávou a velký ovocný salát.

Večeře
Zeleninové čili s šesti lžícemi hnědé rýže a libovolné množství salátu.

Svačina
Balíček se 150 g borůvek a jedno kiwi - obojí je přímo nadupané vitaminy.


Středa

Snídaně
Miska čerstvého ovocného salátu se lžicí vloček a pěti lžícemi bílého light jogurtu.

Oběd
Jedna brambora pečená v alobalu, tuňák a dvě lžičky light majonézy. Plus libovolné množství salátu.

Večeře
Deset královských krevet s cherry rajčátky na dvou špízech, hnědá rýže a samozřejmě salát.

Svačina
Hrst nějakého sušeného ovoce, pokud možno meruněk.


Čtvrtek

Snídaně
Jedno míchané vejce, celozrnný toast a plátek uzeného lososa.
Plus jedno kiwi.

Oběd
Celozrnné těstoviny s tomatovou omáčkou a jednou polévkovou lžící parmazánu a zeleninový salát.

Večeře
Malá brambora pečená v alobalu a salát s kuřecím masem (nejlépe s grilovanými kuřecími prsíčky bez kůže).

Svačina
Čtyři polévkové lžíce tzaziki s menší miskou nakrájené čerstvé zeleniny, například mrkve a paprik.


Pátek

Snídaně
Malá miska müsli, hrst borůvek, tři meruňky a dvě lžíce bílého light jogurtu.

Oběd
Salát s langustou a uzeným lososem a jako dezert větší miska jablek a ostružin a jeden banán.

Večeře
Středně velký grilovaný biftek s míchanou dušenou zeleninou a velká sklenice ananasového džusu.

Svačina
150 gramů bílého nízkotučného jogurtu a hrst nějakého čerstvého ovoce, pokud možno jahod.


Sobota

Snídaně
Jeden zapečený bagel s uzeným lososem a lžičkou nízkotučného dresinku.

Oběd
Dvě sázená vejce, malá hrstka strouhaného sýra a k tomu jeden plátek opečeného celozrnného chleba.

Večeře
Zeleninový salát s ančovičkami, rajčaty a černými olivami, steak z tuňáka, tři brambory. Plus pomeranč.

Svačina
Větší miska čerstvého ovocného salátu, například z banánu, jablek, pomerančů a hroznového vína.


Neděle

Snídaně
Dva plátky drůbeží šunky, žampiony a jedno rajče (vše grilované) a dvě míchaná vejce.

Oběd
Střední porce těstovinového salátu s tuňákem, salátem, lahůdkovou cibulkou, salátovou okurkou a olivami.

Večeře
Dva plátky grilovaného kuřecího masa bez kůže, dvě brambory opečené na olivovém oleji a dušená zelenina.

Svačina
Dopřejte si malou hrst nějakého sušeného ovoce, tentokrát by to v ideálním případě mohl být ananas.